logo

Fundacja "WYJDŹ Z DOMU" zaprasza!

         Fundacja "Wyjdź z Domu" zaprasza na 3-dniową wyprawę do Warszawy w dniach : 30 września do 2 października 2016 r.Warszawa

Widzieliśmy Rzym, widzieliśmy Budapeszt, czas na Warszawę!

Fundacja Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych "Wyjdź z Domu" organizuje wyprawę do Warszawy dla osób z niepełnosprawnościami i ich przyjaciół. „Cudze chwalicie, swego nie znacie. Sami nie wiecie, Co posiadacie”. Wiele osób podróżując po świecie podziwia zabytki i kulturę różnych krajów, nie znając dobrze tego, do oferuje nam Polska. Chcemy zadać kłam temu przysłowiu i poznać dogłębnie naszą stolicę.
Program wyjazdu jest bardzo bogaty. Będziemy zwiedzać Stare Miasto wraz z najważniejszymi zabytkami

jak Zamek Królewski, Pałac Na Wodzie i cały kompleks Łazienek Królewskich, Sejm, a także Muzeum Powstania Warszawskiego, najnowsze warszawskie Muzeum Żydów Polskich POLIN i Pałac Kultury i Nauki. Wysłuchamy także koncertu w Filharmonii Narodowej oraz prawdopodobnie obejrzymy spektakl w teatrze i zwiedzimy największą arenę sportową kraju – Stadion PGE Narodowy.
Wyprawę tą organizujemy na prośbę naszych podopiecznych, którzy od dawna mówili nam, że pragnęliby zwiedzić i zobaczyć Warszawę, miejsce tak ważne dla naszego kraju i narodu. Wszyscy wiemy, że w walce z chorobą każdy potrzebuje momentów odpoczynku, rekreacji, wyjścia do ludzi, spotkania i zabawy. Potrzebuje spełniać własne i innych marzenia, działać kulturalnie i społecznie. Potrzebuje poczuć się ważny i doceniony przez innych.
Tempo i zakres zwiedzania miasta będzie dopasowany do osób z niepełnosprawnościami i ich możliwości, a ostateczny program może ulec drobnym korektom. Ideą i celem wyprawy jest przełamanie barier, wzajemna pomoc, zrozumienie i integracja środowiska osób z niepełnosprawnościami oraz poznanie stolicy, którą wiele z nas widziało, ale nigdy nie miało czasu zwiedzić. Gwarantujemy doskonałą atmosferę oraz wiele chwil radosnych 
i pełnych śmiechu.Wyprawa trwa trzy dni i odbędzie się w terminie 30 września - 2 października 2016 r.
Wyprawa jest dofinansowana ze środków UM Gorlice oraz PFRON.Są jeszcze wolne miejsca (wpisać się można do 15 sierpnia). Zapisy i pytania pod nr. telefonu: 605-885-440 lub adresem mailowym fundacji:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub  pod nr telefonu 730 131 502 / Zarząd Stowarzyszenia NiP"Mamy Nadzieję"
Serdecznie zapraszamy.

eu