logo

Baśniowe zamki Ludwika Bawarskiego

ZAPRASZAMY  na spotkanie 3 listopada 2015 roku - wtorek godz.17 00 do Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle przy ul. Kościuszki 47, które poprowadzi Pan Piotr Gogosz  ,tym razem zaprezentuje nam "Baśniowe zamki Ludwika Bawarskiego" .

Kluby: Baśniowe zamki Ludwika Bawarskiego

wtorek, 03 listopada 2015

Co warto zobaczyć w Salzburgu, mieście Mozarta? Jak wygląda baśniowy zamek Neuschwanstein? Skąd się wziął Oktoberfest? Odpowiedź na te pytania  otrzymamy podczas spotkania, które odbędzie się 3 listopada 2015 r. o godz. 17.00 w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, ul. Kościuszki 47.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Przyjaciół „Mamy Nadzieję”  zapraszają na prezentację Piotra Gogosza, podczas której poznamy Salzburg, miasto Mozarta, przespacerujemy się po ogrodach Mirabell i po najstarszej uliczce Getreidegasse, wyjedziemy do twierdzy Hohensalzburg by podziwiać panoramę miasta. Popłyniemy po alpejskich jeziorach i zawitamy do wpisanego na listę UNESCO miasteczka Hallstatt. Z Austrii udamy się do Niemiec, a konkretnie do Bawarii by poznać życie króla - Ludwika II Bawarskiego i jego baśniowe zamki w tym Neuschwanstein. Podróż zakończymy w Monachium, gdzie po zwiedzeniu miasta udamy się na Oktoberfest. 

Współorganizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Podróżników „Za Horyzont”.

 

 
 
eu