logo

XVIII Letnia Spartakiada w Stróżach

12169114 943000902405056 447467315 oW tym roku Stowarzyszenie otrzymało zaprosznie z Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym na organizowaną już poraz osiemnasty Letnią Zintegrowaną Spartakiadę Dzieci i Młodzieży w Stróżach.Tradycyjnie już Stróże, o tej porze roku, stały się stolicą osób niepełnosprawnych. Doroczną spartakiadę 13.06.2015 r. rozpoczęła msza święta w miejscowym kościele parafialnym, potem reprezentanci warsztatów terapii zajęciowej i innych organizacji pozarządowych, wraz z przybyłymi na spartakiadę gośćmi, przeszli na stadion Kolejarza Stróże. To właśnie tam, co roku, odbywają się konkurencje sportowe, w których stratują niepełnosprawni.

549361 456979467803293 6683553142455869252 n

Prezes Zarządu PFRON Teresa Hernik odczytała list, który  wystosował Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej. 
- Letnia Zintegrowana Spartakiada Dzieci i Młodzieży w Stróżach to pełne radości i dobrej zabawy spotkanie z niezwykłymi sportowcami, których pasją jest dzielenie się pozytywną energią – napisał minister Kosiniak-Kamysz.

– To wyjątkowe wydarzenie dostarcza wielu pozytywnych wrażeń i pokazuje, że niepełnosprawność nie stanowi żadnej przeszkody, by osoby nią dotknięte brały czynny udział w różnego rodzaju sportowych wydarzeniach i odnosiły sukcesy w dziedzinach wydawałoby się dla nich niedostępnych. Ta wspaniała inicjatywa z pewnością, jak co roku zaprezentuje sportowe talenty młodzieży niepełnosprawnej, a także wzbudzi wiele pozytywnych emocji. Uczestnikom spartakiady życzę wspaniałych osiągnięć i sukcesów sportowych.Na stadionie w sportowych zmaganiach brało udział kilkuset uczestników reprezentujących 28 organizacji pozarządowych, w tym również warsztaty terapii zajęciowej z całej Małopolski i województwa podkarpackiego. W upalną pogodę rozegrano wiele ciekawych konkurencji. Między innymi strzelania rzutów karnych, przeciągania liny. Każda reprezentacja startowała też w rozgrywkach mini-krykieta. Pasji i zaangażowania nie brakowało. Startującym kibicowali przybyli goście, w tym także Tomasz Kowal, czołowy polski strongman.Podczas tej spartakiady liczyła się przede wszystkim wspólna zabawa integrująca ludzi niepełnosprawnych i zdrowych. Nasza reprezentacja wystąpiła w jednolitych koszulkach z logo Stowarzyszenia ,  które otrzymaliśmy dzięki wsparciu Miasta Jasła .jaslo-herb

eu