logo

XI Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty.

KRAKÓW.jpg6 czerwca 2015 roku mieliśmy możliwość uczestniczyć na krakowskim Rynku w koncercie finałowym XI Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty . Organizatorem Festiwalu jest Fundacja "Mimo Wszystko" Anny Dymnej. Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu ,wzięły w nim udział osoby niepełnosprawne również ruchowo puruszające się na wózkach inwalidzkich .Dzięki pracy wolontariuszy wszystko przebiegało sprawnie , za co dziękujemy.  Około 19.30, na scenie pod Ratuszem, pośród braw publiczności, pojawiła się Irena Santor i dokonała uroczystego otwarcia koncertu finałowego Festiwalu. Wydarzenie poprowadzili: Anna Dymna, Zbigniew Zamachowski, Cezary Kosiński i Bronia Zamachowska.

W tym roku Irena Santor nie tylko sprawowała opiekę artystyczną nad ogólnopolskim konkursem. Pierwsza Dama Polskiej Piosenki wspierała też na scenie niepełnosprawnych wokalistów. Zaśpiewała z nimi utwory ze swojej złotej kolekcji: „Już nie ma dzikich plaż” i „Tych lat nie odda nikt”.Członkowie zespołu Motion Trio: Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek i Marcin Gałażyn zasiedli  w finałowym jury. Prócz nich, w gremium znaleźli się: Ewa Błaszczyk, Barbara Kurdej-Szatan, Maria Sadowska, Halina Mlynkova-Wronka, Magdalena Waligórska, Piotr Głowacki, Adam Nowak, Jan Kanty Pawluśkiewicz i Jerzy Stuhr. Składowi ekspertów przewodniczył Krzesimir Dębski, jeden z najbardziej uznanych kompozytorów muzyki filmowej. To właśnie piosenkę filmową i serialową wybrano za temat tegorocznego finału. Przewodniczący jury, przed ogłoszeniem werdyktu jury, powiedział na scenie, że brał co prawda udział w wielu festiwalach krajowych i międzynarodowych, ale na żadnym nie doświadczył tylu wzruszeń oraz pozytywnych wrażeń. Słowa te publiczność przyjęła brawami. My również byliśmy świadkami ogromnych emocji ,wruszeń ,pozytywnych reakcji osób niepełnopsrawnych przeżywających bardzo każdy kolejny występ .

Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w koncercie Gminie Jasło oraz Darczyńcom którzy  pomogli nam w organizacji  tego przedsięwzięcia.

eu